انسانیت و آزادی در فلسفه اُرُدیسم
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
Affiliates

http://i.yapx.ru/KWnnJ.jpg

ویژه اُرُدیست ها و علاقمندان به فلسفه اُرُدیسم
المواضيع الأخيرة
» 30 Most Inspirational The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani (the most famous philosopher) Quotes
واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Emptyالأحد فبراير 27, 2022 7:23 am من طرف nadiya

» فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟
واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Emptyالسبت يناير 29, 2022 1:05 am من طرف Pegah

» Inspirational Quotes About Life by The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani The world's greatest philosopher
واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:38 am من طرف kamran

» The Best The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes (Here Are 20 Of The Most Beautiful)
واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:37 am من طرف kamran

» 12 Top The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes (the most famous philosopher) That Will Give You Perspective
واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:36 am من طرف kamran

» 55 The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes (the most famous philosopher) to Inspire Your Life
واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:35 am من طرف kamran

» 50 The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes (the most famous philosopher) on Life & Success
واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:35 am من طرف kamran

» THE GREATEST The Philosopher Hakim OROD BOZORG Khorasani QUOTES OF ALL TIME
واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:34 am من طرف kamran

» Quotes by The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani The world's greatest philosopher
واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:33 am من طرف kamran

» 5 Most Powerful Mindfulness Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani (the most famous philosopher) : Your Daily Dose of Inspiration
واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:31 am من طرف kamran

» 19 Presian Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Will Inspire Your Personal and Business Life
واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:26 am من طرف kamran

» 53 Positive Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani to Inspire and Motivate You
واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:15 am من طرف kamran

» 5 Best Motivational Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani To Overcome Life's Challenges
واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:12 am من طرف kamran

» 4 Inspirational Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani The best philosopher alive
واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:06 am من طرف kamran

» ' Hakim Orod Bozorg Khorasani' The best philosopher alive
واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:59 pm من طرف kamran

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لوکزامبورگ The philosophy of Orodism in Luxembourg
واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:41 pm من طرف kamran

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سنگاپور The philosophy of Orodism in Singapore
واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:39 pm من طرف kamran

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گویان The philosophy of Orodism in Guyana
واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:37 pm من طرف kamran

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ارمنستان The philosophy of Orodism in Armenia
واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:35 pm من طرف kamran

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور قرقیزستان The philosophy of Orodism in Kyrgyzstan
واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:34 pm من طرف kamran

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

تدفق ال RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
Negar Behtash
واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Bar_rightواکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Barواکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Bar_left 
Pegah
واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Bar_rightواکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Barواکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Bar_left 
kamran
bahram
nilofar
sarina
Admin
nadiya

واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ

2 مشترك

صفحه 2 از 13 الصفحة السابقة  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  الصفحة التالية

واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Empty واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 11:52 am

تذكير بمساهمة فاتح الموضوع :

واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 894

پادشاه روشنفکران و اندیشمندان امروز ایران کسی نیست جز ارد بزرگ . او مرجع خرد و دانش کهن ایران زمین است . آغشته ایسم های فرنگی نشده و در عین حال از صوفی گری بیزار است نگاه او چنان که در نظریه قاره کهن اش دیده می شود سازنده و رو به جلو ست .
بسیاری از روشنفکران قرن حاضر ، رشد خود را مدیون مچ گیریها و انتقادات بی پایه و اساس از این و آن هستند حال آنکه ارد بزرگ به جای این اعمال همواره مسیر درست را نشان می دهد و هدفش ساختن است نه تخریب کردن .

او با سخنان و نظریاتش روح امید و زندگی را بر قلب و روح جوانان نسل امروز می دمد .

ارد بزرگ دوست داشتنی ترین متفکر و اندیشمند حال حاضر حوزه تمدنی ایران است بسیاری از جوانان هر روز سخنان او را برنامه زندگی خویش قرار می دهند این از بازخورد و نگاه آنان در حجم گسترده سایتها و انجمنها اینترنتی قابل مشاهده است نشریات در کشورهای فارسی زبان هم از مشتریان دائمی اندیشه های این خردمند بزرگ هستند .
چه چیزهای باعث شده است ارد بزرگ بدین پایه دوست داشتنی باشد ؟

آیا این اثر سخنان اوست که روان انسان را به هیجان می آورد و یا نظریه عالی او که خواستار جدا شدن قاره کهن از آسیا و اروپاست و قاره کهن ، که اندیشه ایرانی برآن حاکم است را از کشمیر و پامیر تا مدیترانه میداند؟
ویا اهمیت دادن وی به میهن پرستی و آزادیخواهی که آن را دو رکن رشد می داند؟
ویا دوستی نزدیک او و شهید احمد شاه مسعود ؟
و یا توجه بسیارش به ادب و اخلاقیات ؟
و یا رد نظریه دهکده کوچک جهانی و اعتقاد به اینکه در دنیای امروز برتری از آن فرهنگ های متعالی همچون اندیشه ایرانی است ؟
و یا کتاب آرمان نامه که حاوی اندیشه های اوست و به شدت مورد استقبال قرار گرفته است؟...

هر چه که هست اندیشه او گویای یک گام رو به جلو درعرصه فرهنگ و اندیشه ایرانیست .
علاقه بزرگان و مردم کشورهای فارسی زبان نسبت به او هم خود حدیثی مفصلی است . در سایت هوادران رییس جمهور تاجیکستان نام او را می بینید تا نمایندگان ارشد و حتی هیئت رییسه مجلس افغانستان و حتی هواداران رییسان جمهور گذشته افغانستان ، همه جا یاد و نام اوست . در ایران هم که از بزرگترین سایتهای اینترنتی حاضر تا وبلاگهای ساده همه جا با سخنان و اندیشه های او برخورد می کنید .

ارد بزرگ تمام این شهرت روزافزون خویش را مدیون همنوایی با تاریخ ، فرهنگ و مردم سرزمین خویش است . سرزمینی که به وسعت قاره کهن است .
نکته بارز عملکرد ارد بزرگ در آن است که به هیچ وجه خود را آغشته درگیریهای روزمره اجتماعی نمی کند و همواره همه را به نیک اندیشی و تحمل یکدیگر فرا می خواند .
این در حالی است که در همه جا از صوفی منشی جوانان انتقاد کرده و خواستار حرکت و جوشش نسل نوی ایرانی برای کسب افتخارات بی پایان است .

ماخذ : کتابخانه مجازی نودهشتیا

[وحدهم المديرون لديهم صلاحيات معاينة هذا الرابط]
bahram
bahram

تعداد پستها : 217

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ - صفحة 2 Empty رد: واکاوی تفکر و اندیشه ارد بزرگ

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:28 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد سرگشتگی و حیرانی فرد گمشده در اخبار و رسانه می گوید :

کسی که اندیشه اش بازیچه اخبار و رویدادهای گوناگون است هیچ گاه به آرمان و هدف زندگی خویش نمی رسد .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:28 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد ارزش وجود همدم و همسر در ساختن زندگی و کاشانه می گوید :

در دل هر بنایی کرشمه یاری را می شود دید ، اگر دلنوازی نباشد خشتی بر خشت نمی نشیند .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:31 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد ریشه سرگردانی بخشی از جوانان می گوید :

دارایی زیاد برای یک جوان می تواند ابزار سرگردانی باشد .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:31 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد هوشیاری نسبت به رفتار ناگهانی و عجیب دیگران در نوازش و دوستی بیش از حد می گوید :

نوازش و دلربایی زیاد ، پیشاپیش بستر مرگ را فراهم کند !.
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:33 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد ارزش کارآفرینها و ایجاد کنندگان شغل برای مردم می گوید :

کارآفرین ، زندگی آفرین است پس آفرینی جاودانه بر او .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:35 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد ارزش حفظ موادخام و معدنی یک کشور می گوید :

فروختن مواد خام هر سرزمینی ، ننگ آور است همانند فروختن فرش است و چراغ خانه .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:35 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد برآیند و نتیجه رفتار درست و غلط بانکها می گوید :

بانک ها به دو مسیر می روند: یا همچون یک سد ، برای بهره برداری و رشد یک کشور بکار می روند و یا : همچون چاه های ژرف و هولناک خون یک سرزمین را می مکند .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:36 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد وظیفه دولتها در تامین خوراک مردم خود می گوید :

برای آدمهای گرسنه ، هیچ نسخه ایی ، جای خوراک آنها را نمی گیرد .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:37 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد لزوم ایجاد فرصت های شغلی برای جوانان می گوید :

فرمانروایان برای رشد و بهروزی جوانان رودخانه های هدفمند کار فرام آورند ، تا توان آنها به شوره زار و مرداب نرسد .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:37 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد نظرخواهی جوانان در هنگام ازدواج می گوید :

کسی که هنگام انتخاب همسر ، یکه تازی می کند و سخن ریش سفیدان را به هیچ می گیرد بارها و بارها با اشک ، رخش را خواهد شست .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:39 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد نزدیکی و همنشینی با آدم های نادان می گوید :

نزدیکی به آدمهای بی خردی که همیشه در زندگیشان اشتباه می کنند تاوانی دهشتناک دارد و اگر این رویداد رخ داد سرد و سخت باشید همچون کوه ، که مار به دور گردنتان چنبره زده است .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:40 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد دشمن آرزوهای جوانان می گوید :

تنها کسانی از آرزوهای نیک جوانان واهمه دارند که بر جایگاه خویش بیمناکند .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:41 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد امید می گوید :

هیچگاه امید کسی را نا امید نکن، شاید امید تنها دارایی او باشد .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:41 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد اهمیت آرزو و خواست جوانان می گوید :

آرزوهای جوانان را خوار و کوچک مپندارید که سرآغاز کوهستانی آسمان خراش و یا دره ایی گود و ناپیداست .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:42 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد اهمیت خواست و آرزوی انسان می گوید :

آرزوهای خویش را ارزشمند بدان که نای پروازت به سوی آرمانهاست .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:42 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد اخلاق و سیرت فرهیختگان و ابرانسانها می گوید :

مردان و زنان کهن برآیند خوی و منش مردمان سرزمین خویش اند .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:43 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد همنشینان ، دوستان و رفیقان بعضی از نوجوانان می گوید :

دوستان زیاد برای یک نوجوان ، همانند آشیانه ساختن دهها کلاغ بر تاج نهالی نازک است .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:44 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد هنرمندانی که وظیفه هدایتگری خویش را فراموش ساخته اند می گوید :

هنرمندی که آرمانی بزرگ در سر ندارد جز پلشتی چیزی نمی آفریند .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:45 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد سکوت پیران و بزرگان می گوید :

خموشی ریش سفیدان هم پندآموز است .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:46 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد آنهایی که خصلت حیله گری و فریبکاری دارند می گوید :

رسواترین آدمها ، فریبکارانند .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:46 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد کسانی که منزل خود را ماوای دوستان و رفیقان می سازند می گوید :

کاشانه ایی که جایگاه دوستان کوچه و بازار شد نوای گریه ها در سینه دارد .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:49 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد گذشتن از حقوق خود به اسم صلح طلبی می گوید :

سازش بر روی داشته های به یغما رفته امان ، به نام آشتی جویی و دوستی از نادانی و کم خردی ست .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:49 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد بخشش و گذشت می گوید :

کسی که گذشت و بخشش در درونش نیست تنها نام آدم را بر خود دارد .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:51 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد راه شاد کردن کودکان می گوید :

کودکان برای شاد بودن ، بیش از هر چیزی به گفتگو با ما نیاز دارند .
bahram
bahram

پست من طرف bahram الأربعاء يناير 06, 2010 2:52 pm

متفکر و فیلسوف برجسته "ارد بزرگ" در مورد پشت پرده آنهایی که مدام از اصل برابری در مورد همه چیز سخن می رانند می گوید :

آیا همه باید به یک اندازه داشته باشند ؟! پایگاه مردمی همه آدمیان باید برابر باشد ؟! کسانی که اینها را می گویند یا ابلهند و یا گرگانی هستند که پوستین گوسفند به سر کشیده اند . آنگاه که عده ایی شب و روز برای رشد و بالندگی سرزمینشان تلاش می کنند از همه چیزشان می گذرند هزاران هزار نام ناشناخته در وادی های گوناگون از کیان کشور ، آزادی و مردم خویش با سینه ایی ستبر نگهبانی می کنند را چگونه می توان با کسانی یکی نمود که تنها موارد با اهمیت زندگی آنها ; زمان خواب و خوراک ، دیدار دوستان کوچه و بازار ، آخرین فیلمی که بر پرده سینماست و یا چشم و ابروی دیگری ست...
bahram
bahram

صفحه 2 از 13 الصفحة السابقة  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة